USŁUGI OGRODNICZE W SZCZECINIE

Projektowanie i aranżacja ogrodów, zakładanie trawników, budowa schodów i nawierzchni oraz szereg innych usług.

  • Start
  • Architektura Ogrodowa
  • Drenaże ogrodowe i opaskowe budynków

Drenaże ogrodowe i opaskowe

Drenaże ogrodowe w Szczecinie

Przydomowy ogród nie może obejść się bez wody, ale jej nadmiar z pewnością nie wychodzi mu na dobre. Trawa oraz rośliny rosną i prezentują się znacznie lepiej, gdy ich korzenie nie są narażone na gnicie, a tak się stanie jeśli nadwyżka wody deszczowej będzie zalegała w ogrodzie. Gdy po obfitych opadach czy odwilży, woda długo zostaje na powierzchni znaczy, że czas podjąć stosowne działania i wykonać odpowiedni rodzaj odwodnienia, poprzez:

  • uformowanie terenu
  • zastosowanie drenażu podziemnego
  • lub zastosowanie drenażu powierzchniowego

Najczęstszym powodem zastoisk wodnych  jest nieprzepuszczalna gleba lub nawierzchnia ogrodowa która hamuje wsiąkanie wody. Najprostszą metodą jest pierwsza pozycja na liście czyli odpowiednie uformowanie terenu w taki sposób, aby woda nie spływała w miejsca niepożądane. Niestety często takie rozwiązanie okazuje się być nie wystarczające. Inną metodą jest założenie systemu rur drenarskich odprowadzających wodę do zewnętrznych odbiorników np. rowu melioracyjnego lub rzeki, jednakże uzależnione jest to od lokalizacji działki, poza tym niezbędne jest w tym przypadku pozwolenie wodoprawne. Jako odbiornik może posłużyć także kanalizacja deszczowa lub studnie chłonne zbudowane na terenie właściwym. Ostatnią metodą odwadniającą jest drenaż powierzchniowy czyli zastąpienie warstwy gruntu grubości 20–40 cm warstwą żwiru lub keramzytu, na wyściełanej geowłókninie, z zachowaniem odpowiedniego spadku. To informacje dość pobieżne mające na celu danie ogólnego poglądu na sprawę.

Na listę usług naszej firmy wpisana jest realizacja drenaży ogrodowych. Jesteśmy w stanie wykonać każdy rodzaj odwodnienia wymieniony powyżej. Posiadamy doświadczenie, które posiedliśmy przez lata działalności. Dysponujemy odpowiednim sprzętem i wiedzą.

Drenaże opaskowe budynku lekarstwem na zawilgocenie

Nadmiar gromadzącej się wody ma negatywny wpływ nie tylko na roślinność, ale także, a może przede wszystkim na budynki mieszkalne. Oferujemy wykonanie instalacji drenarskich, które skutecznie będą wypełniać swoje zadanie i chronić przed szkodliwym zawilgoceniem. Budynek narażony na ciągłe działanie wody może być zaatakowany przez chorobotwórcze grzyby i pleśnie, dlatego warto zdecydować się na zastosowanie systemu hydroizolacyjnego. Przed przystąpieniem do prac każdemu inwestorowi przedstawiamy kilka koncepcji, aby mógł wybrać optymalne rozwiązanie.

Staraliśmy się skomponować naszą ofertę w taki sposób, aby działać kompleksowo. Takie podejście cenią sobie nasi Klienci, którzy nie muszą korzystać z usług kilku firm, tracić czasu i ponosić dodatkowych kosztów. Wykonanie drenażu opaskowego budynku wymaga dobrej znajomości tematu, umiejętności przeprowadzania robót ziemnych i dysponowania odpowiednim sprzętem. Zatrudniamy osoby, które są specjalistami w wielu dziedzinach, co pozwala nam na bezproblemowe wykonanie każdego zadania, bez względu na stopień trudności i rozmiar przedsięwzięcia. Działamy na terenie Szczecina i okolic. Zapraszamy do kontaktu i podjęcia współpracy.