USŁUGI OGRODNICZE W SZCZECINIE

Projektowanie i aranżacja ogrodów, zakładanie trawników, budowa schodów i nawierzchni oraz szereg innych usług.

  • Start
  • Usługi Ogrodnicze
  • Zakładanie trawników

Zakładanie trawników

Zielone trawniki prawdziwą ozdobą ogrodu

Trawniki we współczesnych ogrodach zajmują przynajmniej połowę powierzchni i są ich podstawowym elementem. Pełnią ważną rolę w kształtowaniu warunków sprzyjających wypoczynkowi. Założenie trawnika, który będzie się ładnie prezentował i długo utrzymywał w dobrej formie, to niemałe  wyzwanie. Warto to zadanie powierzyć osobom, które zajmują się tym zawodowo, co pozwoli uniknąć w przyszłości problemów.

Firma Iwańczyk Usługi Ogrodnicze ma w swojej ofercie zakładanie trawników z siewu i rolki. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który jest lepszy, bo wpływ mają tutaj różne uwarunkowania. Trzeba wziąć pod uwagę ukształtowanie terenu, rodzaj podłoża, intensywność użytkowania czy stopień nasłonecznienia. Wszystkie te aspekty wpływają na późniejszy wygląd trawnika i przesądzają o jego trwałości. Na spadzistym terenie lepiej sprawdzi się trawa z rolki, ponieważ nasiona mogą zostać wypłukane przez opady i podczas polewania.

Trawa 1
Trawa 2
Trawa 3
Trawa 4
Trawa 5
Trawa 6
Trawa 7
Trawa 8

Zakładanie trawników w Szczecinie

Aby efekt był zadowalający, a trawnik służył w dobrej formie wykonujemy czynności przygotowawcze:

  • teren zostaje oczyszczony z kamieni, resztek korzeni i innych ewentualnych odpadów
  • następnie gleba zostaje przekopana, w celu uzyskania luźniejszej struktury
  • usunięte zostają chwasty. Ważna jest dokładna ich eliminacja, bowiem późniejsze pozbycie może być trudne. Środki chwastobójcze, mogą uszkodzić wyrosłą trawę
  • jest to także dobry moment, aby ułożyć system drenażowy
  • kolejną czynnością jest odpowiednie uformowanie terenu, niwelacja nierówności, aby w przyszłości trawnik miał doskonale równą powierzchnię. Ma to  zarówno wydźwięk wizualny, jak i praktyczny - równa powierzchnia nie tylko efektywniej się prezentuje, ale także zdecydowanie łatwiej daje się pielęgnować.

Dopiero po dokonaniu wstępnych działań, przystępujemy do pracy właściwej czyli siania lub układania trawnika z rolki. Jeśli nie wiedzą Państwo, który rodzaj wybrać, chętnie służymy pomocą i fachowym doradztwem. Zrobimy oględziny terenu, zapoznamy się z oczekiwaniami i wskażemy optymalne rozwiązanie.

Wśród naszych pracowników są dyplomowani ogrodnicy oraz architekci krajobrazu, którzy na swoim koncie mają liczne realizacje. Usługi ogrodnicze świadczymy w Szczecinie i miejscowościach zlokalizowanych w pobliżu. Dysponujemy specjalistycznym, sprawdzonym sprzętem ogrodniczym i zapleczem maszynowym, a zdobyta praktyka przekłada się na wysoką jakość oferowanych przez nas usług. Zapraszamy serdecznie do kontaktu. Z przyjemnością upiększymy Państwa ogród, aby stal się czarownym miejscem, idealnym to relaksu w grodzie rodziny i przyjaciół.