!-- Google Tag Manager --> Nawierzchnie i ścieżki Szczecin, usługi ogrodnicze architektura ogrodowa w Szczecinie | Ogrody-Iwanczyk.pl

USŁUGI OGRODNICZE W SZCZECINIE

Projektowanie i aranżacja ogrodów, zakładanie trawników, budowa schodów i nawierzchni oraz szereg innych usług.

  • Start
  • Brukarstwo
  • Nawierzchnie i ścieżki

Nawierzchnie i ścieżki

Ścieżki i nawierzchnie w Państwa ogrodzie

Jedną z wielu cech wspólnych dla wielu ogrodów jest to, że posiadają ścieżki. Ich układ powinien zostać starannie zaplanowany, żeby ułatwić poruszanie się po ogrodzie. Jest to konieczne, aby nie deptać starannie wypielęgnowanych trawników lub rosnących roślin i kwiatów. Nasza firma zajmuje się od wielu lat wykonywaniem planów ścieżek i nawierzchni w ogrodach Klientów. Poniżej prezentujemy najczęściej wybierane rodzaje materiałów, które już teraz mogą zostać użyte do wyłożenia nawierzchni w Państwa ogrodzie.

Nawierzchnia 05
Nawierzchnia 06
Nawierzchnia 07
Nawierzchnia 08
Nawierzchnia 09
Nawierzchnia 11
Nawierzchnia 15
Nawierzchnie 10

Rodzaje materiałów, które idealnie nadają się na nawierzchnię

  • żwir - jest to materiał stosunkowo tani. Jego minusem może być konieczność dużego wkładu pracy, po to by utrzymać nawierzchnię w dobrym stanie. Zalecane jest regularne równanie, przesiewanie oraz uzupełnianie ubytków. Materiał nie powinien łączyć się z ziemia i trawą.
  • kostka brukowa – materiał ten jest najczęściej wybierany do wykładania nawierzchni. Może mieć dowolny kolor, fakturę i kształt. Sporym atutem jest także jego niska cena. Jej układanie nie stanowi większego problemu. Teren wystarczy, że zostanie standardowo przygotowany.
  • kostka kamienna – wykonane są przeważnie z granitu, czasem z wapienia, bazaltu lub innych skał. Ich cena jest wyższa niż kostek brukowych, warto jednak rozważyć jej zakup, gdyż jej wygląd jest dużo bardziej atrakcyjny.
  • płyty chodnikowe – wykonywane są z betonu, stosowane zazwyczaj do układania chodników. Dawniej jeden z najpopularniejszych materiałów. Obecnie coraz rzadziej stosowany, ustępuje kostce brukowej, która jest atrakcyjniejsza w wyglądzie.
  • płyty kamienne łamane – idealnie nadają się do ogrodów rustykalnych oraz trendów w ogrodnictwie sprzed lat. Ich wygląd jest naturalny, jednocześnie szlachetny. Problemem z nimi może być uzyskanie gładkiej powierzchni.
  • płyty kamienne cięte – bardzo eleganckie, jednak stosunkowo drogie materiały na nawierzchnię. Ich produkcja polega na cięciu bloków skalnych. Najpopularniejsze są granity. Ich charakter jest reprezentacyjny i właśnie w takich miejscach najczęściej występują.
  • beton artystyczny – bardzo współczesny materiał o szerokim pasmie zastosowań. Najczęściej spotykany przy budowach nowoczesnych i sąsiadujących z nimi ogrodach.

Zrealizujemy Państwa pomysł

Nasza Firma specjalizuje się w planowaniu, aranżowaniu i wdrażaniu w życie projektów dotyczących ogrodów. Zapewniamy profesjonalne i indywidualne podejście do każdego zlecenia. Gwarantujemy również, że każde zostanie terminowo wykonane. Przy realizacji pomagają nam sprawdzone  narzędzia i urządzenia, w które wyposażone jest zaplecze naszej firmy. W ekipie pracowników są architekci krajobrazu, dyplomowani ogrodnicy i inni specjaliści, którzy rzetelnie wykonują przypisane im zadania.

W razie zainteresowania powyższą ofertą lub inną usługą, prosimy o kontakt z naszymi przedstawicielami. Umówimy się na rozmowę, podczas której zapoznamy się z Państwa oczekiwaniami, co pozwoli oszacować wstępny kosztorys i ogólne warunki współpracy. Działamy na terenie Szczecina i pobliskich miejscowości.