!-- Google Tag Manager --> Wycinka drzew i krzewów Szczecin, usługi ogrodnicze architektura ogrodowa w Szczecinie | Ogrody-Iwanczyk.pl

USŁUGI OGRODNICZE W SZCZECINIE

Projektowanie i aranżacja ogrodów, zakładanie trawników, budowa schodów i nawierzchni oraz szereg innych usług.

  • Start
  • Ogrody
  • Wycinka drzew i krzewów

Wycinka drzew i krzewów

Wycinka krzewów i drzew na zlecenie

Firma Iwańczyk - Usługi Ogrodnicze z siedzibą w Szczecinie zajmuje się szeroko pojętymi pracami ogrodniczymi. Jednym z zadań, jakie realizujemy to wycinka drzew i krzewów. Uschnięte, zaatakowane przez szkodniki lub choroby, nie tylko szpecą otoczenie, ale mogą zainfekować pozostałą roślinność. Uschłe drzewa mogą też stanowić zagrożenie stwarzając niebezpieczeństwo ułamania się gałęzi.  Powody ścięcia mogą być inne, np. chęć rozbudowy domu lub postawienie zabudowań gospodarczych.

Bez względu na to jaka jest motywacja, trzeba wiedzieć, że wycinka drzew nie owocowych, nawet na własnych posesjach wymaga stosownego zezwolenia. Działanie samowolne, bez uwzględnienia przepisów prawa może skutkować otrzymaniem niemałej kary finansowej, dlatego lepiej dopełnić wszystkich niezbędnych formalności.

Wycinaka 3
Wycinaka 4
Wycinka 1
Wycinka 2
 

Ścięcie drzewa w przydomowym ogrodzie może przysporzyć trudności, z racji ograniczonej powierzchni i bliskości zabudowań. W takich sytuacjach nietrudno o szkodę, co więcej realizacja tego zadania na własną rękę, bez odpowiedniego przygotowania może być ryzykowna dla wykonawcy i osób trzecich. Lepiej nie działać lekkomyślnie i skorzystać z usług ludzi, którzy są przygotowani do tego typu robót. Nasi pracownicy posiadają uprawnienia wysokościowe i sprawdzony sprzęt pochodzący od najlepszych producentów, dzięki czemu mogą sprawnie wykonać każde zlecenie.  Dysponujemy podnośnikiem koszowym, który umożliwia ścinanie drzewa po kawałku, co na terenie zabudowanych jest jedynym możliwym rozwiązaniem.

Ścinanie gałęzi w Szczecinie

Bywa też tak, że nie ma potrzeby ścięcia całego drzewa, a jedynie usunięcie wybranych konarów i gałęzi. Czasami jest to niezbędne w sytuacji, gdy drzewo rozrośnie się i koliduje z budynkiem. Jak zostało powiedziane trudnimy się także ścinaniem krzewów. W ramach usługi zajmujemy się usunięciem odpadów pozrębowych. W przypadku krzewów znajdujących się na prywatnych posiadłościach, zgodnie z aktualnymi przepisami nie obowiązuje konieczność starania się o zezwolenie. Jednakże, przed realizacją wycinki, warto zapoznać się z bieżącymi uregulowaniami, bowiem mogą ulegać one zmianie.   

Wycinki drzew i krzewów wykonujemy na zlecenie osób indywidualnych oraz firm i instytucji. Przycinanie gałęzi dokonujemy zgodnie ze sztuką ogrodniczą, aby nie okaleczyć drzewa. Wszystkie powierzone nam zadania realizujemy solidnie i terminowo. Zależy nam, aby każdy Usługobiorca był usatysfakcjonowany naszą pracą. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty.