!-- Google Tag Manager --> Oświetlenie ogrodowe Szczecin, usługi ogrodnicze architektura ogrodowa w Szczecinie | Ogrody-Iwanczyk.pl

USŁUGI OGRODNICZE W SZCZECINIE

Projektowanie i aranżacja ogrodów, zakładanie trawników, budowa schodów i nawierzchni oraz szereg innych usług.

  • Start
  • Ogrody
  • Oświetlenie ogrodowe

Oświetlenie ogrodowe

Oświetlenie ogrodowe – czyli jak rozproszyć ciemności

Światło w ogrodzie to bardzo ważny element. Oświetlenie sprawia, że czujemy się bezpieczniej, jest to także duże ułatwienie w poruszaniu się po ogrodzie.  Jednak, aby wszystko zostało właściwie oświetlone konieczne jest sporządzenie planu. Nasza Firma specjalizuje się właśnie w takich realizacjach.

Bez wątpienia miejscem, w którym powinno znaleźć się oświetlenie jest brama lub furtka. Dobrym pomysłem jest ulokowanie punktu świetlnego w daszku lub instalacja kinkietu, którego światło nakierowane jest na dół. Dzięki takiemu posunięciu, istotne elementy jak dzwonek lub klamka będą oświetlone. Sprawi to także, że osoba stojąca przed wejściem będzie miała  lepszą widoczność, jednocześnie będąc widoczną przez właścicieli ogrodu.

Oświetlenia podjazdów to osobny temat. Najlepszą decyzją jest instalacja opraw najazdowych. Umieszczone w nawierzchni nie będą zawadzać i równocześnie należycie spełnią swoje zadanie. Ważne jest także odpowiednie oświetlenie wjazdu do garażu, co  jest przydatne szczególnie zimą, gdy szybko zapada mrok lub podczas późnych powrotów do domu.

Ścieżki mogą być oświetlane przez oprawy, które umieszczone zostają w ziemi, popularne są także lampy w formie słupków, które rzucają światło z góry. Większe ogrody wymagają postawienie wysokich latarń, które mogą swoim światłem oświetlać duże przestrzenie.

Oswietlenie Ogrodowe 1
Oswietlenie Ogrodowe 2
Oswietlenie Ogrodowe 3
Oswietlenie Ogrodowe 4

Atrakcyjne oświetlenie roślin, oczek wodnych lub elewacji

Można również zdecydować się na oświetlenie znajdujących się w ogrodzie roślin, oczek wodnych lub elewacji. Aby oświetlić elewację należy tak dobrać światło, by nie świeciło w okna. Podobnie jak przy instalacjach na podjazdach, tak i tutaj można wykorzystać kostkę brukową  by w niej umieścić oprawy. Najbardziej popularne do oświetlania roślin i architektury ogrodowej są reflektorki. Przymocować je najlepiej do ścian budynków, do nawierzchni lub wbić w grunt. W miarę możliwości warto zakryć je roślinami.

Oczko wodne oświetlamy zazwyczaj przy pomocy lamp, które rozlokowane są przy brzegu. Często ukryte w roślinności, mogą być również umieszczone pod wodą lub nawet pływać po jej powierzchni. Aby zapewnić możliwie największe bezpieczeństwo - zasilanie do reflektorów znajdujących się w wodzie powinno być jak najniższe. Fontanny podświetlane lampami podwodnymi, które zostają zamocowane wokół niej to powszechne rozwiązanie.

Posiadamy wymagane doświadczenie

Wszystkie z możliwości jakie zostały wymienione powyżej, jesteśmy w stanie zaaranżować i wykonać w Państwa ogrodach. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, w związku z czym możemy pomóc w doborze najlepszego rozwiązania. Instalacją oświetlenia ogrodowego  zajmujemy się nie od dzisiaj i zapewniamy, że do każdego zlecenia podchodzimy z zaangażowaniem.

Siedziba firmy Iwańczyk – Usługi Ogrodnicze znajduje się w Szczecinie. Zakres naszej działalności to przeważnie obszar miasta i województwa Zachodniopomorskiego. Nasi Zleceniodawcy to bardzo szerokie grono osób - świadczymy nasze usługi zarówno Klientom instytucjonalnym jak i indywidualnym. Dla nich staramy się zawsze wykonywać powierzone nam zadania na najwyższym poziomie. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty.